ورود به حساب کاربری

نام کاربری *
رمز عبور *
مرا به خاطر بسپار.

بنیاد توسعه رایانش سریع و ابری

HPC and Cloud Computing Development Foundation

 • High Performance Computing

  رایانش سریع یا محاسبات سریع، شاخه ای از علم نرم افزار است که با تجمیع توان محاسباتی تعداد زیادی از رایانه های متوسط و کوچک، امکان انجام کارهای محاسباتی و علمی سنگین را با سرعت زیاد و هزینه کم امکان پذیر می نماید.

 • Cloud Computing

  رایانش ابری یکی از زیر شاخه های رایانش سریع می باشد که با الگو قرار دادن یکی از مدلهای اقتصادی در صدد ارائه سرویسهای محاسباتی و رایانشی در ازاء هزینه کم به مشتریان است. رایانش ابری شامل سه سطح زیر ساخت به عنوان سرویس، پلتفرم به عنوان سرویس و نرم افزار به عنوان سرویس می باشد.

چرا رایانش سریع؟

چرا رایانش نرمشاید این سوال مطرح شود که به چه دلیل باید از رایانش سریع و ابری استفاده شود، میزان بهبودی که حاصل می شود به چه میزان است.

ادامه مطلب

 

دریافت ابزارها

برای ایجاد و مدیریت یک زیر ساخت رایانش سریع و همچنین اجرای محاسبات علوم مختلف از قبیل رایانه، فیزیک، شیمی، مکانیک، عمران، نفت، هوافضا و ... نیاز به نصب نرم افزار های مرتبط می باشد.

ادامه مطلب

علوم بهره بردار

محققین علوم مختلفی امکان استفاده از رایانش سریع برای اجرا و مدل سازی محاسبات خود را دارند که محاسبات کوانتومی، نانو، تونل باد، مخازن نفت، متلب، ترجمه ماشینی و ... از آن جمله اند.

ادامه مطلب

No result...

صفحه اصلی

فروش کتابهای تالیف شده توسط دکتر نظارات

به اطلاع علاقه مندان و دانشجویان محترم می رساند که کتابهای تالیف شده توسط آقای دکتر امین نظارات از هم اکنون و از طریق سایت بنیاد گسترش کاربرد رایانش سریع وابری قابل تهیه می باشد. عناوین کتابهای منتشر شده و قیمت:

- عاملهای هوشمند در تجارت الکترونیکی به همراه مروری بر تئوری بازیها  ، نوشته دکتر امین نظارات ، انتشارات نخبگان دانش 

- عاملهای هوشمند، اندازه گیری بین بنگاهی (B2B)، ابزارها و استانداردها ،  نوشته دکتر امین نظارات ، انتشارات اشراق کویر

رایانش سریع و ابری و کاربردهای آن ،  نوشته دکتر امین نظارات ، انتشارات اشراق کویر 

در صورت تمایل به خرید هر کدام از کتابها می توانید به فروشگاه اینترنتی سایت مراجعه نمایید.

  از منوهای بالای سایت نیز می توانید وارد فروشگاه اینترنتی شوید

دریافت مواد آموزشی و فیلم کارگاه های آموزشی دکتر امین نظارات (کلادسیم Cloudsim، کلاسترهای Beowulf، کارگاه کلاستر GPU و ...)

به اطلاع علاقه مندان و متقاضیان محترمی که تقاضای خرید مواد آموزشی و فیلم یکی از کارگاه های آقای دکتر امین نظارات را دارند می رساند که برای تهیه این سی دی می توانند اقدامات زیر را انجام دهند:

 • سی دی مواد آموزشی و فیلم کارگاه کلادسیم cloudsim
 • مواد آموزشی و سی دی کارگاه آموزش نحوه ساخت کلاستر های محاسباتیBeowulf Cluster مبتنی بر MPI
 • سی دی کارگاه آموزشی مقدمات موازی سازی و زیر ساختهای شبیه سازی علمی
 • سی دی کارگاه طراحی و ساخت کلاستر محاسباتی مبتنی بر GPU
 • سی دی کارگاه آموزشی برنامه نویسی علمی مبتنی بر python 

در صورت تمایل به خرید هر کدام از محصولات می توانید به فروشگاه اینترنتی سایت مراجعه نمایید.

 از منوهای بالای سایت نیز می توانید وارد فروشگاه اینترنتی شوید

کسب مجوز انتشار مجله علمی کاربردهای رایانش سریع و ابری

از آنجا که یکی از رسالتهای این بنیاد گسترش کاربردهای رایانش ابری و سریع می باشد، به حول و قوه الهی مجوز انتشار فصلنامه "کاربردهای رایانش سریع و ابری" با نام انگلیسی "HPC and Cloud Computing Applications Journal" در گستره بین المللی و به دو زبان انگلیسی(به عنوان زبان پایه) و فارسی به شماره 93/28081 از هیئت نظارت بر مطبوعات وزارت ارشاد اخذ گردید. از محققین و علاقه مندان محترم دانشگاهی که در زمینه های مختلف رایانش ابری و سریع فعالیت می کنند دعوت می شود با مراجعه با سایت فصلنامه و ارسال مقالات ارزشمند خود ما را در تحقق اهداف آن یاری کنند.

ادامه مطلب...

چهارمین کارگاه منطقه ای رایانش سریع و ابری برگزار می شود

 

چهارمین کارگاه از سلسله کارگاههای منطقه ای رایانش سریع و ابری با محوریت آموزش زبانهای برنامه نویسی علمی مبتنی بر لینوکس Python (بش اسکریپت نویسی) با حمایت دانشگاه پیام نور استان یزد و پژوهشکده پوششهای نانو ساختار دانشگاه پیام نور و توسط گروه کامپیوتر این دانشگاه، در محل پژوهشکده نانو پیام نور ویژه اساتید هیئت علمی و دانشجویان تحصیلات تکمیلی، روزهای دو شنبه و سه شنبه 31 فروردین و 1 اردیبهشت ماه 94 برگزار می شود. علاقه مندان به شرکت در این کارگاه می توانند به صورت آنلاین ثبت نام نمایند. 

 

ادامه مطلب...