ورود به حساب کاربری

نام کاربری *
رمز عبور *
مرا به خاطر بسپار.

بنیاد توسعه رایانش سریع و ابری

HPC and Cloud Computing Development Foundation

  • High Performance Computing

    رایانش سریع یا محاسبات سریع، شاخه ای از علم نرم افزار است که با تجمیع توان محاسباتی تعداد زیادی از رایانه های متوسط و کوچک، امکان انجام کارهای محاسباتی و علمی سنگین را با سرعت زیاد و هزینه کم امکان پذیر می نماید.

  • Cloud Computing

    رایانش ابری یکی از زیر شاخه های رایانش سریع می باشد که با الگو قرار دادن یکی از مدلهای اقتصادی در صدد ارائه سرویسهای محاسباتی و رایانشی در ازاء هزینه کم به مشتریان است. رایانش ابری شامل سه سطح زیر ساخت به عنوان سرویس، پلتفرم به عنوان سرویس و نرم افزار به عنوان سرویس می باشد.

چرا رایانش سریع؟

چرا رایانش نرمشاید این سوال مطرح شود که به چه دلیل باید از رایانش سریع و ابری استفاده شود، میزان بهبودی که حاصل می شود به چه میزان است.

ادامه مطلب

 

دریافت ابزارها

برای ایجاد و مدیریت یک زیر ساخت رایانش سریع و همچنین اجرای محاسبات علوم مختلف از قبیل رایانه، فیزیک، شیمی، مکانیک، عمران، نفت، هوافضا و ... نیاز به نصب نرم افزار های مرتبط می باشد.

ادامه مطلب

علوم بهره بردار

محققین علوم مختلفی امکان استفاده از رایانش سریع برای اجرا و مدل سازی محاسبات خود را دارند که محاسبات کوانتومی، نانو، تونل باد، مخازن نفت، متلب، ترجمه ماشینی و ... از آن جمله اند.

ادامه مطلب

No result...

صفحه اصلی

دومین کارگاه منطقه ای رایانش سریع و ابری برگزار شد

 

دومین کارگاه منطقه ای رایانش سریع و ابری با محوریت ساخت کلاسترهای محاسباتی در  روزهای 9 و 10 شهریور ماه 93  در پژوهشکده نانو پیام نور استان یزد با حضور اساتید هیئت علمی و دانشجویان تحصیلات تکمیلی برگزار شد.

 

 

 

 در این کارگاه موضوعات زیر به بحث گذاشته شد:         

- رایانش سریع و ابری (High Performance and Cloud Computing)

- آشنایی عملی با نحوه ساخت یک کلاستر مبتنی بر لینوکس و پیاده سازی آن به صورت عملی توسط شرکت کنندگان

- آشنایی با کلاسترهای محاسباتی 

- آشنایی مقدماتی با لینوکس

 

  • ارائه دهنده گان:

امین نظارات عضو هیئت علمی دانشگاه پیام نور