ورود به حساب کاربری

نام کاربری *
رمز عبور *
مرا به خاطر بسپار.

بنیاد توسعه رایانش سریع و ابری

HPC and Cloud Computing Development Foundation

درباره Eucalyptus

واژه ی Eucalyptus سر نام واژه هاي جمله یElastic Utility Computing Architecture for Linking Your Programs To Useful Systems می باشد و به عنوان زير ساخت نرم افزاري متن باز براي پياده سازي رايانش ابري بر روي كلاستر ها توسعه يافته است. Eucalyptus به عنوان يك پروژه ي تحقيقاتي در دپارتمان علوم كامپيوتر دانشگاه كاليفرنيا در شهر سانتا باربارا آغاز گرديد كه نويسندگان آن در حال مطالعه بر روي استفاده از متن باز براي ايجاد محيط هاي رايانشي توزيع شده جديد، با مقياس پذيري و كارايي بالا بودند.

Eucalyptus 2.0 داراي يك معماري نرم افزاري مبتني بر لينوكس است كه ابر هاي خصوصي و مختلط را در زير ساخت فناوري اطلاعات يك سازمان به صورت مقياس پذير و با كارايي بالا، پياده سازي مي نمايد. Eucalyptus از زير ساخت محاسباتي و ذخيره سازي براي گروه هاي تحقيقاتي آكادميك استفاده مي نمايد و سكويي را فراهم مي كند كه ماژولار و متن باز است. Eucalyptus به كاربران اجازه مي دهد تا تمامي ماشين هاي مجازي را با استفاده از تقليد واسط SOAP متعلق به EC2 شركت Amazon، آغاز نمايند، كنترل نمايند، مورد دسترسي قرار دهند و خاتمه دهند. واسط فعلي Eucalyptus با واسط EC2 شركت Amazon سازگار است و به صورت مستقيم از واسط هاي EC2 استفاده مي نمايد و سرويس S3 را نيز استفاده مي نمايد. Eucalyptus يك سيستم ذخيره سازي توزيع شده را پياده سازي مي نمايد كه Walrus نام دارد و براي تقليد ذخيره سازي توزيع شده ي S3 شركت Amazon طراحي شده است.

Eucalyptus با استفاده از ابزار هاي رايج و در دسترس لينوكس طراحي شده است و فناوري هاي وب سرويس و نصب و نگهداري آن را ساده ساخته اند .  Eucalyptus ايجاد ابر هاي خصوصي را بدون هيچ نيازي به تجهيز دوباره ي زير ساخت فناوري اطلاعات موجود سازمان يا نياز به معرفي سخت افزار خاص، امكان پذير مي نمايد. Eucalyptus ابر خصوصي زير ساخت به عنوان سرويس را پياده سازي مي نمايد كه از طريق يك API سازگار با EC2 و S3 متعلق به Amazon قابل دسترس مي باشد.

اين چارچوب داراي پنج مولفه ي سطح بالا مي باشد كه عبارتند از 1) Cloud Controller (CLC) كه منابع مجازي شده را مديريت مي نمايد، 2) Cluster Controller (CC) كه اجراي ماشين هاي مجازي را كنترل مي نمايد، 3) Walrus كه سيستم ذخيره سازي است، 4) Storage Controller (SC) كه ذخيره سازي سطح بلوكي[1] در شبكه را فراهم مي نمايد و شامل پشتيباني از سمانتيك هاي Elastic Block Storage متعلق به Amazon مي باشد و 5) Node Controller (NC) كه در هر گره ي محاسباتي نصب مي شود تا فعاليت هاي ماشين مجازي شامل اجرا، بازرسي[2] و خاتمه دادن به نمونه هاي ماشين مجازي را كنترل نمايد . Eucalyptus با زبان هاي Java، C و Python نوشته شده است .


 

 -  معماري Eucalyptus[1]block-level

[2]inspection