ورود به حساب کاربری

نام کاربری *
رمز عبور *
مرا به خاطر بسپار.

بنیاد توسعه رایانش سریع و ابری

HPC and Cloud Computing Development Foundation

تجربه های موفق HPC در جهان

شرکت های بزرگی که در سطح جهان از فناوری HPC استفاده می کنند:

فروشگاه وال مارت Wal-Mart از HPC برای مدلسازی و بهینه سازی توزیع کالا در شبکه وسیع فروشگاه های خود استفاده می کند تا بصورت روزانه آمار ورود و خروج و انبار گردانی خود را کنترل و نظارت کند.

شرکن حمل کالای فداکس Fed-Ex از HPC  استفاده می کند تا گردش میلیون ها بسته پستی را در سیستم ناوبری خود که شامل بیش از 600 هواپیما و 000،75 خودرو است و همچنین تحویل بسته ها را شبیه سازی و کنترل کند.

بازار بورس NASDAQ از HPC استفاده می کند تا روزانه بیش از دو میلیون معامله که نرخی معادل 200.000 معامله در ثانیه است را انجام دهد. با استفاده از این سیستم هزینه های انجام هملیات معادله در سه سال اخیر، به میزان 70% کاهش یافته است.

شرکت موتورلا Motorola از HPC استفاده می کند تا مدل ها و شبیه سازی تجهیزات ارتباطات بیسیم خود را برای  توسعه سرویس های مخابراتی جهانی بانجام رساند. تاثیر ساختمانها و عوارض جغرافیایی بر سیگنال های مخابراتی با استفاده از سیستم های HPC در این شرکت صورت می گیرد.

شرکت تگزاکو Texaco از فناری HPC استفاده می کند تا بیشمار داده های زلزله شناسی را تحلیل کند، مخازن نفتی و گاز طبیعی در زیر لایه های زمین شناسی ردیابی کند.

شرکت دریم وورکس انیمیشن DreamWorks Animation SKG تمام فیلم های انیمیشن خود را با استفاده از HPC گرافیکی تولید می کند.

شرکت وییرپوول Whirpool از سیستم های HPC برای شبیه سازی دینامیک سیالات در ماشین های ظرف شویی و لباس شویی خود استفاده می کند که به این ترتیب هزینه های مربوط به ساخت نمونه های اولیه که می بایستی پس از ساخت مورد ارزیابی و بهینه سازی قرار گیرند و لذا هزینه های تولید خود را کاهش داده و در عین حال کیفیت محصولات را ارتقاء داده است.

شرکت کاترپیلار Caterpillar با استفاده از واقعیت مجازی در HPC توان و کارایی ماشین آلات فوق سنگین خود را ارتقاء داده است. تغییر در طراحی هایی که قبلاً تا 9 ماه اکنون در کمتر از یک ماه و با هزینه بسیار کمتر انجام می گیرد.

شرکت هوایی و انرژی جنرال الکتریک GE خطوط تولید خود را با استفاده از HPC پیشرفته ساخته است تا موتور هایی تولید کند تا ضمن ایحاد سروصدای کمتر ، بازدهی بیشتر داشته و آلایندگی کمتری از قبل داشته باشند. 

شرکت تایر سازی گودییر Goodyear از HPC  استفاده می کند تا مدلسازی و تولید خود را  تسریع کند. تست آج تایر که قبلاٌ ماه ها بطول می انجامید اکنون در چند دقیقه انجام می گیرد و به این ترتیب هزینه های تست در بودجه تحقیق و توسعه از 40% به کمتر از 15% تقلیل پیدا کرده است.  

شرکت سیمان پرتلند Portland Cement  یک سیستم آزمون مجازی با استفاده از HPC توسعه داده است که ضرورت آزمون های پر هزینه و زمانبر سیمان را مرتفع سازد.

شرکت پروکتور و گمبل Proctor & Gamble از HPC برای تحلیل و بهینه سازی طراحی شکل هندسی بسته بندی های خود برای ارتقاء بهره وری و کاهش هزینه ها استفاده می کند.

شرکت داروسازی بایر Bayer از شبیه سازی های HPC استفاده کرده است تا وسیله ایی را طراحی کند که می تواند زمان کمک رسانی به بیماران سکته مغزی را کاهش دهد. با استفاده از شبیه سازی HPC و عدم نیاز به ارزیابی مدل های ساخته شده، این وسیله 10 ماه زود تر در اختار پزشکان و بیماران قرار گرفت.

شرکت کامپس COMPES از سیستم HPC برای طراحی و بهینه سازی قالب های اکستروژن فلزات استفاده می کند تا ضمن بهینه سازی محصولات تولیدی نتیجه خروجی هر قالب اکستروژن را بدون نیاز به ساخت و تست آن که مخصوصاً برای الگو های پیچیده بسیار هزینه بر و زمان بر است در کمتر از چند ساعت تست کرده و بهینه سازی های لازم را انجام دهد.